skarpety-do-garnituru

Jak wybrać skarpety do garnituru? Poznaj 3 proste zasady

Choć elegancki garnitur jest gwarancją równie eleganckiego looku, znakomity efekt mogą zniweczyć… kiepsko dobrane skarpetki. Jak wybrać skarpety do garnituru? Jakich błędów unikać? Oto 3 proste zasady, które pomogą dokonać najlepszego wyboru.

Stylowy, dopasowany garnitur jest symbolem elegancji, dobrego smaku i nienagannego wyglądu. Nie ulega jednak wątpliwości, że na efekt stylizacji wpływa nie tylko jego jakość, kolor i krój, ale także z pozoru niewiele znaczące dodatki.

Skarpetki — niewielki, lecz jakże istotny dodatek

Jaka to różnica, jakie skarpety założę do garnituru, przecież i tak prawie wcale ich nie widać — takie wyznanie nie przystoi żadnemu mężczyźnie, który chce uchodzić za modnego i stylowego. To właśnie ten drobny dodatek często przesądza o wyczuciu stylu i klasie.

Jakie skarpetki do garnituru – 3 proste zasady

Chce wyglądać stylowo? Oto 3 zasady, których warto się trzymać.

1. Długość skarpety do garnituru

Zgodnie z niepisaną zasadą, skarpeta do garnituru powinna być na tyle długa, aby oczom obserwatorów nie ukazała się Twoja goła noga. Nawet jeśli założysz nogę na nogę. W praktyce optymalną długością będzie ta do połowy łydki. Choć wielu stylowych mężczyzn wybiera skarpety jeszcze dłuższe, nawet pod kolano, te będą najlepszym wyborem przy szerokich nogawkach. Przy wąskich mogą okazać się zwyczajnie niewygodne.

2. Kolor skarpety do garnituru

Nie mniej ważny od długości jest kolor skarpetki do garnituru. Zdaniem ekspertów powinien być on taki sam lub nieco ciemniejszy niż garnitur. Dla niewysokich mężczyzn szczególnie polecane są monochromatyczne połączenia. Jeśli włożą garnitur, buty i skarpety w tym samym kolorze, będą wyglądać na wyższych.

3. Skarpety do zadań specjalnych

Jeśli zależy Ci na osiągnięciu efektu wow, wybierz skarpety dobrane do barwy drobnych motywów na poszetce lub krawacie. Unikaj jednak oczywistych zestawień. Gładkie jednolicie czerwone: krawat, poszetka i skarpety nie będą wyglądać stylowo.

Udostępnij posta